Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


I Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022 roku

Dziś I niedziela Adwentu. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci w dni powszednie o g. 7.00 rano będą odprawiane Roraty z krótkim kazaniem, a 20 minut wcześniej śpiewane Godzinki. Zachęcamy do licznego udziału.

Dziś o g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wypominkami. O g. 19.00 w domu duszpasterskim spotkanie nowej grupy modlących się rodziców za swoje dzieci. Chętnych zapraszamy do przyłączenia się, natomiast w kościele o g. 19.00 spotkanie młodzieży II roku przygotowań do sakramentu bierzmowania.

Dziś po raz 23. rozpoczynamy tydzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, czyli w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. To coroczna ogólnopolska inicjatywa Kościoła. W tym roku wsparcie parafii, kierowane jest przede wszystkim do ludzi mieszkających na obszarach dotkniętych skutkami wojny. Wiele osób wróciło do piwnic, a zima będzie najtrudniejszym okresem. Z dnia na dzień pogarsza się sytuacja humanitarna. Miliony ludzi nie ma dostępu do prądu, ogrzewania i wody. Dlatego dzięki naszej ofiarności możemy wiele pomóc i uratować. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek o g. 18.00 Nowenna do św. ojca Pio, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca, dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Wieczorna Msza św. o g. 18.00 z nowenną do św. Jana Pawła II.

W piątek, I piątek miesiąca. Spowiadać będziemy rano od g. 7.00 i po południu od g. 16.00. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W piątek także dodatkowa Msza św. pierwszo-piątkowa dla dzieci o g. 16.30. Również w piątek o g. 19.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.

Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą grudnia, a wraz z nią comiesięczne nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z indywidualnym błogosławieństwem. Jest to nie tylko charyzmat naszej parafii, ale także znak czasu i głęboka potrzeba wstawiennictwa i opieki Matki Bożej. Zapraszamy bardzo serdecznie w sobotę na g. 18.00. Różaniec o g. 17.30. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa i dołączania swoich intencji.

Opłatki na stół wigilijny, można nabywać przy wyjściu z kościoła, w tygodniu w zakrystii i kancelarii. Również przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas. Zapalane w Wigilię Bożego Narodzenia, to wyraz solidarności z potrzebującymi w Polsce, ale także na świecie. Każda ofiarowana złotówka wspomaga bardzo prężnie działający Caritas Polska.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie, 11 grudnia.

Co roku od pierwszej niedzieli adwentu rozpoczynaliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą i odwiedzaliśmy parafian mieszkających najbliżej kościoła czyli na osiedlu Słowicza. Tak też będzie i w tym roku, z tym, że na indywidualne zaproszenia. Terminy wizyt kolędowych prosimy uzgadniać z Ks. Proboszczem najlepiej w każdą niedzielę po Mszach świętych. Pójdziemy do wszystkich, którzy mają takie życzenie i wolę, ale również rozumiemy i tych, którzy nie chcąc kogokolwiek narażać na trudne sytuacje wolą przełożyć na inny dogodny termin. Umawianie wizyt duszpasterskich rozpoczynamy od dziś i z góry dziękujemy za te spotkania, wspólną modlitwę i poświęcenie mieszkań.

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, by w miłości do Boga i człowieka odkrywali stale i na nowo źródło prawdziwej radości. Życzymy im spełnienia tęsknot oraz nade wszystko Bożego błogosławieństwa w codziennym wypełnianiu życiowych zadań.